Wydarzenia

Dni Matki Ziemi – relacja

poniedziałek, 30 kwietnia, 2012

Akcja organizowana była we współpracy z Przedszkolem Publicznym w Połańcu.

W czasie akcji prowadzona była zbiórka odpadów, każdy kto przyniósł minimum 60l odpadów otrzymywał od nas roślinkę. Rozdaliśmy około 120 roślin i zebraliśmy ponad 7 000 litrów posegregowanych odpadów. Przez cały dzień w Galerii Połanieckiej wystąpiło ponad 100 przedszkolaków w ekologicznym repertuarze. W konkursie „Zabawka z odpadów” wzięło udział 8 placówek przedszkolnych z powiatu (trzy placówki z Połańca, placówka z Łubnic, placówka z Bogorii, placówka z Moszyn, Kurozwęk, Oleśnicy), zgłoszonych zostało 24 prace, które stworzyła łącznie ponad setka dzieci.

W związku z tym, że wszystkie prace były znakomite i nie sposób było wytypować najlepsze nagrody otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. „Zielonym upominkiem” została również nagrodzona każda placówka przedszkolna biorąca udział w konkursie.

Podziękowania należą się Przedszkolu Publicznemu w Połańcu na czele z Panią Dyrektor Anną Kaniszewską i wszystkim opiekunkom przygotowującym dzieci do występów a także pozostałym placówkom i ich pracownikom wspierających dzieci w tworzeniu prac do konkursu „Zabawka z odpadów”.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w naszej foto-galerii.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newsletter i bądź informowany o najnowszych promocjach i wydarzeniach w naszym centrum